بازدید گردشگران از جنگل های بارانی دینتری

جنگل های بارانی دینتری

میزان بارش سالیانه در استرالیا باعث پر آب شدن رودخانه ی فصلی و همچین سفره های آب زیر زمینی می شود و همین امر خود سبب شده در این مکان بستر مناسبی برای رشد و پروش گیاهان و شکل گیری مراتع بسیار گردیده است. پوشش سبز این قاره باعث شده است که بسیاری از طبیعت دوستان مقصد سفر های خود را جنگل های بارانی دینتری قرار دهند.

موقعیت جغرافیایی جنگل دینتری

جنگل های بارانی دینتری یکی از شاخص هایی است که طبیعت این قاره ی سبز یعنی استرالیا را شگفت انگیز و رمز آلود کرده است. کمتر کسی است که به استرالیا سفر کرده باشد و هوس پا گذاشتن به این جنگل رویایی به سرش نزده باشد. به لحاظ مختصات جغرافیایی این جنگل در سواحل شمال شرقی کویینز لند واقع شده است که با استناد به مدارک تاریخی و زمین شناسی موجود این جنگل به عنوان قدیمی ترین و پیر ترین جنگل بارانی این کره ی خاکی به شمار می آید. قدمت این جنگل حدود ۱۶۵ میلیون سال تخمین زده شده است. در همجواری جنگل های دینتری سواحل زیبا و بکر اقیانوس آرام به چشم میخورد و همین نزدیکی یک فضای درجه یک و تمام عیار را برای تجربه اوقاتی خوش فراهم آورده است.

در بخش انتهایی جنگل های بارانی دینتری دیوار بزرگ مرجانی و سواحل دینتری واقع شده است که جلوه های بی نظیر آن هر فرد دوربین به دستی را مجاب به عکاسی می کند.

جنگل های بارانی دینتری قاره استرالیا

جنگل های بارانی دینتری قاره استرالیا

جنگل های بارانی دینتری با مساحتی بالغ بر ۱۲۰۰ کیلومتر مربع در امتداد رود دینتری واقع شده است. علت نام گذاری این جنگل بارانی به این نام، به خاطر سپاس از زحمات زمین شناس معروف دنیا به نام ریچارد دینتری بوده است.

انواع جنگل های بارانی

جنگل های بارانی جنگل هایی هستند که به دلیل بارش سالیانه بسیاری که در این مناطق اتفاق می افتد به این نام معروف شده اند. اساسا این جنگل ها دو نوع اند؛ جنگل های بارانی استوایی و جنگل های بارانی معتدله. وجود این جنگل ها نه تنها برای بومیان آن مناطق منفعت بسیاری از جمله: تهیه مواد غذایی گیاهی و حتی فروش آن، شکار جانوران، تهیه چوب و صادرات آن به سراسر دنیا عایدشان می شود. بلکه سود و منفعت این جنگل ها جهانی است چرا که سبب تعدیل آب و هوای جهان می شوند.

بزرگترین داروخانه زمین

جنگل های بارانی دینتری معروف به بزرگترین داروخانه های زمین با دارا بودن بستری مناسب جهت رشد و تکثیر گیاهان دارویی و مغذی، همواره و در فصلی هدیه های ارزنده خود را بر جان بیماران صعب و العلاج ارزانی می کند.

آزمایشگاه طبیعت

طبق تحقیقات بسیاری که توسط جامعه ی زیست شناسان و گیاه شناسان مطرح جهان صورت گرفته است، بر آورد شده است که چیزی بالغ بر هفتاد و پنج درصد گونه های نادر گیاهی و جانوری جهان در جنگل های بارانی دینتری یافت می شوند که خود آزمایشگاهی مجهز و طبیعی را در اختیار دانشمندان قرار می دهند. گفته شده است که برخی پوشش های گیاهی خاصی که در این مناطق وجود دارند که هنوز نامی برای آن ها به ثبت نرسیده است و کاملا نادر و ناشناخته به شمار می روند.

بازدید گردشگران از جنگل های بارانی دینتری

بازدید گردشگران از جنگل های بارانی دینتری

پوشش گیاهی و جانوری جنگل های دینتری

طبق مشاهدات گیاه شناسان و جانور شناسان نامدار، بیش از هزار نوع گونه ی گیاهی کمیاب، حشراتی با جثه های غول آسا که مشاهده آن ها فقط در رویا امکان پذیر است، خفاش های شب زی، جانوران وحشی و درنده گزارش شده است.

توصیه محققین این است که به تنهایی به این مکان خوف انگیز و راز آلود پا نگذارید و بهتر است با تور های گردشگری بسیاری که راه بلد هستند و از خطرات احتمالی آگاهی دارند به این مناطق سفر کنید تا تجربه ی آسیب به چندین گردشگر که سالها پیش اتفاق افتاد دیگر تکرار نشود.

 

 منبع: سایت توریست های ایرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.